Vhlasujeme výzvu pre fotografov a spisovateľov, ktorí chcú dokumentovať svoju cestu z pozície pútnikov medzinárodného umeleckého festivalu Into the Miracles. Festival sa uskutoční 1. – 4. júla 2023 na trase medzi Dudincami a Bátovcami.

Výzva je otvorená pre umelcov a umelkyne, ktorí sa venujú fotografii, poézii, próze, eseji, reportážnej lieteratúre alebo reflexii umeleckých diel. Keďže sa jedná o fyzicky náročný projekt, prosíme záujemcov a záujemkyne, aby veľmi dobre zvážili svoje sily a osobnostné nastavenia. Celá trasa má viac než 70 kilometrov (viac o samotnom festivale tu).

Očakávaným výstupom je v prípade fotografov / fotografiek fotoset dokumentujúci cestu pútnika, v prípade spisovateľov / spisovateliek je to literárne dielo reflektujúce cestu pútnika.

Festivalový tím vyberie spomedzi prihlásených 5 fotografov / fotografiek a 5 spisovateľov / spisovateliek.

ONLINE PRIHLÁŠKA

Deadline na prihlásenie je do 30.4.2023. Odporúčame sa prihlásiť čím skôr.

Ak máte nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na ditte@poton.sk.

Vybraným umelcom a umelkyniam zabezpečíme voľné vstupenky na celé podujatie. Vstupenka na celý festival zahŕňa:

 • prístup k celému umeleckému programu – približne 40 umeleckých produkcií na celej trase (inštalácie, performance, koncerty)
 • mapu s celou vyznačenou trasou a s vyznačenými miestami a časmi všetkých podujatí a inštalácií, ako aj s vyznačenými zaujímavosťami na danej trase (pamiatky, zaujímavosti, prírodné úkazy a pod.)
 • zabezpečenie lokality na prenocovanie – 4 noci (Dudince, Sebechleby-Stará hora, Baďan a Bátovce), kde si účastníci festivalu môžu postaviť vlastný stan
 • k dispozícii mobilné sprchy a toalety v lokalite na prenocovanie
 • 4 x raňajky
 • drobné občerstvenie (ovocie) a pitný režim (minerálky, cisterna s pitnou vodou) na trase
 • zabezpečenie lokálnych výrobcov a food truckov na trase, u ktorých si putujúci budú môcť zakúpiť obed a večeru
 • nestrážené parkovanie osobného vozidla vo východiskovej destinácii (Dudince) na celú dobu trvania festivalu – 4 dni
 • kyvadlovú dopravu na záver festivalu späť k zaparkovanému vozidlu
 • denný zvoz spacích vakov, stanov a inej batožiny
 • v prípade búrky alebo zlého počasia zabezpečenie náhradného miesta na prenocovanie – kultúrny dom, fara, obecný úrad a pod. (vo vlastných spacích vakoch)

Ich diela budú odprezentované na webovej stránke projektu, na sociálnych sieťach realizátora projektu a v iných propagačných materiáloch, ktoré budú vytvárané po festivale.

Projekt Vzkriesenie zázraku: Vývoj nového modelu umeleckého festivalu na slovenskom vidieku získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 170 000 Eur prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 30 000 Eur z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je rozvoj publika, podpora tvorby a prezentácie súčasného umenia a budovanie partnerstiev na lokálnej, národnej aj medzinárodnej úrovni.

Medzinárodný festival Into the Miracles z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie o pripravovanom projekte:

https://www.intothemiracles.com

Podobné príspevky
Čítať viac...

Najväčší site specific festival na Slovensku odštartuje leto

Divadlo Pôtoň v spolupráci s partnerskými organizáciami z Nórska, Lichtenštajnska a Islandu pripravuje 1. – 4. júla 2023 unikátny umelecký projekt Into the Miracles, ktorý bude prebiehať na sedemdesiat kilometrov dlhej trase medzi Dudincami a Bátovcami za účasti viac než šesťdesiat umelcov zo šiestich krajín.
Čítať viac...

Otváracia konferencia

Divadlo Pôtoň organizuje otváraciu konferenciu a úvodné stretnutie partnerov k medzinárodnému projektu Vzkriesenie zázraku: Vývoj nového modelu festivalu na slovenskom vidieku. Otváracia konferencia sa uskutoční v priestoroch Divadla Pôtoň v Bátovciach 25. júla 2021 od 16:00.